Myš domácí – jak vypadá, způsob života a hubení

Myš domácí vypadá roztomile jen v pohádkách a animovaných seriálech. Ve skutečnosti patří mezi nebezpečné škůdce, od kterých se můžete nakazit vážnou nemocí. Zkrátka pokud myši navštíví vaši domácnost, velkou radost mít nebudete. V následujícím článku vám proto ukážu, jak myš vypadá, proč je pro člověka nebezpečná a jak se těchto hlodavců zbavit. (pokračovat ve čtení)

Bezpečné používání biocidních nástrah na hlodavce

U nástrah na hlodavce najdete na obalu nepřehlédnutelné varování – „používejte biocidní přípravky bezpečně“. Podrobnější vysvětlení ale obvykle chybí. Bezpečné používání navíc vyžaduje i zákon. Ve skutečnosti je nejdůležitější umístit nástrahy tak, aby nemohlo dojít k jejich zkonzumování necílovými druhy nebo dětmi. (pokračovat ve čtení)

Jak nastražit pasti na myši, krysy a potkany

O hubení hlodavců znám mnoho zajímavých příběhů. Jeden se však často opakuje. Lidé nastraží v domě pastičky s návnadou a po týdnu zjistí, že se nechytila ani myška. Kde se stala chyba? Dobře nastražená sklapovací past totiž většinou zabírá prakticky okamžitě. V dnešním článku vám proto ukážu, jak pasti na myši, krysy a potkany správně používat. (pokračovat ve čtení)

Preventivní opatření proti myším, krysám a potkanům

Potřebujete svůj dům zabezpečit proti myším, krysám a potkanům? Bojovali jste s hlodavci před několika měsíci a rozhodně si to nechcete zopakovat? Mám pro vás dobrou radu – nepodceňujte preventivní opatření a zabouchněte hlodavcům dveře před nosem. (pokračovat ve čtení)

Deratizace stokové sítě začíná v Praze od dubna

Plošná deratizace stokové sítě na vybraných lokalitách hl. m. Prahy je letošní rok naplánovaná od dubna do konce října. K hubení myší a potkanů bude docházet na základě smlouvy mezi společností Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a Magistrátem hl. m. Prahy. Pokud chcete vědět, kolik nástrahy se odhadem spotřebuje a kde je zvýšený výskyt hlodavců, čtěte dál. (pokračovat ve čtení)