Jed na potkany – který si vybrat?

Na likvidaci potkanů se místo skutečných jedů používají bezpečné a spolehlivé rodenticidy. Nejčastěji se jedná o antikoagulanty – látky, které narušují srážlivost krve. V následujícím článku vám doporučím osvědčené „jedy“ na potkany a také poradím, kde se dají koupit.

Prověřené nástrahy proti potkanům

Pokud se chcete zbavit potkanů, vyzkoušejte některou z následujících možností, se kterými mám dobré zkušenosti.

  • HUBEX L nástraha na hlodavce + BAIT BOX malá deratizační stanička
  • Ratibrom Fresh Bait + velká deratizační stanička BAIT BOX
  • Deratizace – likvidace potkanů od profesionálů

HUBEX L nebo Ratibrom?

Polotekutá nástraha Ratibrom pomáhá při likvidaci potkanů v uzavřených objektech (rodinné domy, chaty, chalupy, sklady, firemní prostory i jiná místa).

Použití je snadné – do každé deratizační staničky umístěte 7–12 sáčků (dle zamoření objektu) a položte je v místech, kde se hlodavci vyskytují. Osvědčené účinné látky zajistí rychlé vyhubení potkanů a nevyvolávají obranný reflex.

Ratibrom sáčky 200 g

Nástraha HUBEX L ve formě červených válečků je stejně jako Ratibrom určená do uzavřených objektů. Tuto kvalitní nástrahu stačí umístit v deratizační staničce podél stěn nebo třeba do rohů místností (nejlépe tam, kde byl prokázán výskyt hlodavců podle trusu či okusů).

Počet použitých staniček a nástrah závisí na rozšíření hlodavců. Většinou doporučuji rozmístit na 100 m2 jednu až pět staniček.

HUBEX L

Cena i účinnost je u zmíněných nástrah srovnatelná. Záleží tedy na vás, kterému výrobku dáte přednost. Pokud chcete zjistit, proč nástrahy na potkany nejsou jedy v pravém slova smyslu, přečtěte si článek Co obsahují nástrahy na myši, krysy a potkany.

5 dobrých rad pro hubení potkanů

  • Pokud budete postupovat správně, zbavíte se potkanů za 2–3 týdny. Rychlost hubení závisí na rozšíření hlodavců v objektu a účinnosti nástrah.
  • Staničky a nástrahy položte do míst, kde se potkani obvykle vyskytují, poblíž jejich nor, ke zdrojům potravy nebo do cestiček, kterými prochází.
  • S „jedy na potkany“ pracujte opatrně a vždy si přečtěte informace na jejich obalu.
  • V deratizačních boxech se potkani cítí bezpečněji a zkonzumují více nástrahy. Provizorně můžete „jed“ umístit do plastové, kovové či dřevěné krabičky s vhodným otvorem.
  • Pokud se vám nedaří potkany vyhubit, objednejte si profesionální deratizaci.

Kde sehnat jed na potkany?

Ratibrom, HUBEX L i deratizační staničky se dají koupit ve specializovaných e-shopech, hobbymarketech a podobných obchodech.

Pokud máte konkrétní dotazy k hubení potkanů, pošlete mi e-mail na adera@adera.cz.

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*