Jed na krysy – vyberte si správně

Místo skutečných jedů se k hubení krys používají účinné a spolehlivé rodenticidy. Nejčastěji to jsou látky, které narušují srážlivost krve (tzv. antikoagulanty). Pokud vás zajímá, jaký „jed“ na krysy je nejlepší a kde se dá koupit, přečtěte si následující článek.

Kvalitní nástrahy proti krysám

Pro rychlé a snadné hubení krys doporučuji následující možnosti, se kterými mám dobré zkušenosti.

Jedy na krysy“ se v obchodech prodávají pod různými názvy. Jejich složení a účinky však bývají podobné.

Ratibrom nebo HUBEX L?

Ratibrom je osvědčená požerová nástraha pro likvidaci krys, potkanů i myší. Je vhodná do domů, chat, chalup, skladů, firemních prostor a jiných míst. Obsahuje účinné látky, které snižují srážlivost krve a zvyšují propustnost cév. Hlodavci tak během několika dní po zkonzumování Ratibromu umírají na vnitřní krvácení.

Používání této nástrahy je snadné – Ratibrom jednoduše umístěte do deratizačního boxu a položte v místech, kde se krysy vyskytují (poblíž nor, ke zdrojům vody/potravy apod.).

Ratibrom sáčky 200 g

HUBEX L je kvalitní požerová nástraha ve formě červených válečků určená k likvidaci škodlivých hlodavců jako jsou potkani, krysy i myši domácí. Používá se v uzavřených objektech (chaty, chalupy, sklepy, půdy a další místa).

Nástraha umístěná v deratizační staničce se pokládá podél stěn, do koutů a rohů místností (nejlépe do skrytých míst, kde byl podle trusu či okusů prokázán výskyt hlodavců). Podle rozšíření hlodavců obvykle stačí na 100 m2 jedna až pět staniček.

HUBEX L

Obě nástrahy jsou srovnatelné s ohledem na funkčnost i cenu. Záleží tedy na vás, kterému výrobku dáte přednost. Pro rychlé vyhubení krys se zárukou doporučuji deratizaci od profesionálů.

Užitečné tipy pro hubení krys

  • Na krytém místě se krysy cítí bezpečněji a zkonzumují více nástrahy. Proto se doporučuje „jed“ umístit do jedové staničky nebo plastové, kovové či dřevěné krabičky s vhodným otvorem.
  • Při správném postupu se krys zbavíte za 2–3 týdny. Rychlost likvidace závisí na účinnosti nástrah i rozšíření hlodavců v objektu.
  • Deratizační boxy pravidelně kontrolujte. Nástrahu doplňujte podle potřeby.
  • Jedy na krysy“ používejte opatrně. Podrobnější informace najdete na jejich obalu.
  • Pokud nechcete krysy hubit sami, objednejte si profesionální deratizaci.

Odpověď na otázku „Proč nástrahy na krysy nejsou jedy?“ najdete ve článku Co obsahují nástrahy na hlodavce.

Kde se dá koupit jed na krysy?

Deratizační staničky a nástrahy si můžete objednat v hobbymarketech a internetových obchodech. Pokud ale nechcete ztrácet čas nakupováním, raději vyzkoušejte objednávku v e-shopu. Konkrétní dotazy k hubení krys mi můžete posílat na e-mail adera@adera.cz.

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*