Je podzim a stěhování hlodavců začíná

Podzimní měsíce s sebou přináší žloutnoucí listí, teploty na hranici nuly a stěhování hlodavců do interiérů. Každý rok se mě lidé ptají, jak se proti jejich podzimním nájezdům bránit. Přitom stačí dodržet jednoduchý postup a možná se k vám hlodavci podívají jen přes zavřené okno.

Proč se hlodavci na podzim přesouvají?

Myši, potkani i krysy hledají na podzim teplá místa s dostatkem potravy. Nejčastěji si vybírají objekty, kde mají také relativní klid – sklepy, půdy, chaty a obytné domy.

Podzimní „stěhování“ hlodavců se však netýká jen obytných prostor. Stejný problém řeší i firmy se svými sklady a provozovnami. Situaci u některých společností (restaurace, obchody s potravinami, nemocnice apod.) navíc komplikují přísné hygienické normy, které musí splňovat.

Český firmy těžký to maj

Potravinářské provozy mají dle zákona povinnost provádět soustavnou deratizaci během celého roku. Většina firem navíc využívá integrovaného systému ochrany před škůdci, který zahrnuje průběžné kontroly objektu. Díky tomu nemusí podnikatelé na podzim řešit zvýšený výskyt hlodavců. Proto se v dnešním článku zaměřím spíše na obytné prostory.

Proměňte svůj dům v nedobytnou pevnost

  1. Základem je prohlédnout celý objekt a ucpat všechny přístupové cesty a škvíry, přes které by myši, potkani nebo krysy mohli vniknout dovnitř. Ideálním materiálem je beton smíchaný se skleněnými střepy či drátěným pletivem.
  2. Nezapomeňte zakrýt také otvory ke kanalizaci. Dále schovejte vše, čím by se hlodavci mohli přes zimu živit. Potraviny, odpadky nebo různá semena jsou pro ně totiž přímo lahůdkou.
  3. Poslední rada se týká chat a chalup. Pokud nemáte v plánu svá letní sídla na podzim příliš často navštěvovat, rozmístěte v místnostech pastičky nebo jedové staničky s vhodnými návnadami. Alespoň tak zabráníte větším škodám, pokud by hlodavci přeci jen pronikli dovnitř.

Nikdy není pozdě

Podzim je také ideální dobou pro jednorázovou deratizaci. Pokud jste minulý rok bojovali s hlodavci, nechte si raději rovnou poradit od odborníků. Díky svým zkušenostem lépe zvolí vhodnou návnadu a pomůžou vám najít možné vstupy hlodavců do objektu.

Možná jste podzimní přípravu podcenili a myši se u vás teď prohání jako doma. V tom případě si přečtěte můj předchozí článek nebo rovnou zavolejte odborníkům na deratizace Praha.

Začněte s podzimní přípravou… Hned teď

Na prohlédnutí domu a utěsnění všech skulin vám bude stačit jedno krátké odpoledne. Pokud odvedete dobrou práci, možná na hlodavce nenarazíte celou zimu. A od hubení myší, krys nebo potkanů si odpočinete minimálně do jarních měsíců.

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*