Deratizace stokové sítě začíná v Praze od dubna

Plošná deratizace stokové sítě na vybraných lokalitách hl. m. Prahy je letošní rok naplánovaná od dubna do konce října. K hubení myší a potkanů bude docházet na základě smlouvy mezi společností Pražské vodovody a kanalizace (PVK) a Magistrátem hl. m. Prahy. Pokud chcete vědět, kolik nástrahy se odhadem spotřebuje a kde je zvýšený výskyt hlodavců, čtěte dál.

V roce 2013 bude na deratizaci kanalizace v Praze vyčleněno cca 4 700 000 korun. Plánovaná spotřeba nástrah se odhaduje na 13 800 kg. Při akci, kterou bude společnost Pražské vodovody a kanalizace zajišťovat osm měsíců, bude ošetřeno celkem 13 800 kanalizačních vstupů.

V pražských stokách jsou myši i potkani

Kromě myší je pražská kanalizační síť domovem také pro velké množství potkanů. Odhadem žije v Praze těchto hlodavců několik milionů kusů. Živí se přitom nejen zbytky u popelnic, ale také vším, co lidé spláchnou v domech a bytech, rozdrtí v drtičích kuchyňských odpadků a nahází do kanálů. Nepřímo tak přispíváme k životu těchto škůdců všichni.

Jak to bude probíhat

Deratizace sítě stok probíhá během celého roku. Častěji se kontrolují místa s výskytem potkanů. Aktuálně je vyšší výskyt hlodavců v okolí stavby metra A v Dejvicích a na Jižním Městě. Podle harmonogramu probíhá na území hl. města Prahy kromě deratizace stok také deratizace na povrchu, kterou provádí jiná firma.

Mohlo by vás zajímat

  • Pražské vodovody a kanalizace (PVK) používá při deratizacích požerové nástrahy Hubex, které jsou vhodné i do vlhkého prostředí
  • Díky pravidelné deratizaci v kanalizaci drží Praha počet potkanů na přiměřeném počtu.
  • Potkany vyhání z podzemí také zvýšený stavební ruch.

Zdroj: http://www.pvk.cz/clanek/od-dubna-probehne-deratizace-stokove-site.html

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*