Co obsahují nástrahy na myši, krysy a potkany?

Nástrahy na hlodavce neobsahují kyanid, rtuť ani arsenik. Místo nebezpečných jedů se už desítky let používají rodenticidy. Myši, krysy i potkany likvidují spolehlivě. Při správném používání jsou navíc bezpečné pro člověka i přírodu.

Jak fungují nástrahy na hlodavce

K hubení myší, krys a potkanů se obvykle používají rodenticidy. Nástrahy nejčastěji obsahují antikoagulanty (warfarin, pindon nebo jiné), které snižují srážlivost krve. Hlodavci tak během několika dnů zahynou na vnitřní vykrvácení. Antikoagulanty II. a III. generace jsou velmi účinné – nástrahy na potkany, myši i krysy proto obsahují pouze minimální množství této látky.

  • Součástí některých nástrah je rovněž velmi hořká látka Bitrex a emetika (léčiva, která u lidí vyvolávají zvracení). Hlodavci dávivý reflex nemají, a proto na ně emetika nepůsobí.
  • Nejčastěji se vyrábí nástrahy v podobě voskových bloků, granulí nebo špalků. Velmi oblíbené jsou také polotekuté deratizační nástrahy na myši, krysy a potkany.

Jak antikoagulanty působí

Po prvním požití začnou antikoagulanty blokovat vytváření vitamínu K v těle hlodavců. Jejich organismus následně přestane produkovat protrombin, který je důležitý pro správnou srážlivost krve. Během 7–10 dnů (u potkanů) nebo 2–5 dnů (u myší) dochází k úhynu na vnitřní vykrvácení.

Hlavní výhody antikoagulantů

  • Nástrahy s antikoagulanty se používají v rodinných domech, firmách, hotelech, restauracích i skladech. Navíc jsou vhodné také pro zemědělské a potravinářské provozy.
  • Při správném používání v deratizačních boxech jsou bezpečné pro lidi i domácí mazlíčky.
  • Nástrahy nevyvolávají obranný reflex – myši, krysy a potkani je velmi dobře přijímají.
  • Hlodavce obvykle zahubí po prvním požití, nástrahu není nutné přivnazovat.

Nebojte se deratizací

Antikoagulanty jsou velmi účinné a při správném použití bezpečné pro člověka i necílové druhy. Nástrahy položené odborníkem na deratizace díky tomu zaručeně vyhubí myši, krysy a potkany přenášející nebezpečné nemoci.

Máte nějaké další dotazy k nástrahám na hubení hlodavců? Napište mi na e-mail adera@adera.cz.

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*