Jed na hlodavce a pes – co dělat při otravě

Úmyslná otrava nebo špatně umístěná nástraha. To jsou dva nejčastější způsoby, jak dochází k otrávení psů nástrahami na hlodavce. Přečtěte si více o tomto nebezpečí a jak na první pomoc. (pokračovat ve čtení)

Jak na myši v autě, i ve městech – II. část

Díry vykousané hlodavcem pod kapotou automobilu. To jsou díry do vaší peněženky i do bezpečnosti jízdy. Řidiči tyto problémy řeší na venkově i ve městech. Jak ochránit vozidla před hlodavci? Sprejem, ultrazvukem a deratizací. Přečtěte si funkční a bezpečné tipy. (pokračovat ve čtení)

Jak na myši v autě, i ve městech – I. část

Některé hlody se řidičům prodražují. Nechme stranou hlody moderátorů linoucí se z autorádia. Tady jde o nechtěnou návštěvu škůdce v motorovém prostoru po zaparkování. Hlodavci pod kapotou jsou problémem venkova i velkých měst. Co říkají poškození řidiči a pojišťovny? A deratizační firma? (pokračovat ve čtení)

Pasti na hlodavce – 5 tipů pro úspěšnější hubení myší, krys a potkanů

Mechanické sklapovací pasti jsou osvědčené, cenově dostupné a na rozdíl od nástrah (jedů) šetrné k životnímu prostředí. Někdy je ale hlodavci vyloženě ignorují. Pastičky na myši, krysy nebo potkany totiž nestačí jen natáhnout. V tomto článku proto najdete několik tipů, jak na rychlejší a úspěšnější odchyt hlodavců. (pokračovat ve čtení)

17 zajímavostí o myši domácí

Přečtěte si nejzajímavější fakta o myši domácí (Mus musculus), která je rozšířená téměř po celém světě. Kromě jiného se dozvíte, jak velkým otvorem se protáhne, kolik mláďat může za rok vyvést a odkud pochází. Navíc vám poradím, jak se těchto nezvaných domácích mazlíčků spolehlivě zbavit. (pokračovat ve čtení)