5 nejčastějších mýtů o hubení hlodavců

Existuje celá řada mýtů o hubení potkanů, krys a myší. Proto jsem se rozhodl odhalit jejich falešnou tvář. Možná vás překvapí, kolik „zaručených informací“ je ve skutečnosti holý nesmysl.

Nejrozšířenějšími hlodavci v Praze a okolí jsou krysy

V 90 % případů potkáte na území České republiky potkany, nikoli krysy. Ty se ve větším počtu vyskytují pouze v Polabí a několika dalších lokalitách. I když se krysy znovu postupně objevují i v Praze, z většiny území je vytlačili agresivnější potkani.

Nejlepší návnada na myš domácí je sýr

Myši patří mezi býložravé živočichy. I když v animovaných filmech sýr zbožňují, ve skutečnosti dávají přednost vegetariánské stravě. Do živolovných pastí na myši proto nastražte například kousek pečiva, který ovoníte plynem nad sporákem.

Deratizátor tráví většinu času hubením hlodavců v kanálech

Někteří lidé si myslí, že celé dny brouzdám kanály a stříkám okolo sebe strašlivé jedy. Do podzemí se však podívám jen výjimečně. Za likvidaci hlodavců v těchto místech totiž zodpovídá vlastník (správce) kanalizační sítě. Mnohem častěji zajišťuji jejich hubení v rodinných domech, hotelích, restauracích, úřadech, školách a potravinářských provozech.

Když u nás sousedé uvidí deratizátora, budeme mít z ostudy kabát

Lidé se za problémy s hlodavci často stydí. Největší obavu mají z toho, že sousedé uvidí do jejich domu nebo bytu vcházet deratizátora. Hlodavci se však nezdržují jen uvnitř neudržovaných domů, často je potkáte i v luxusních hotelech a novostavbách. Objednání deratizátorů je proto důkazem vaší zodpovědnosti a schopnosti nepodceňovat reálné riziko.

Při hubení hlodavců se používají velmi nebezpečné jedy

K hubení potkanů, krys a myší se nejčastěji používají rodenticidy, které obsahují např. warfarin či pindon. Tyto antikoagulanty narušují srážlivost krve – hlodavci po zkonzumování návnady zahynou na vnitřní krvácení během několika dnů. Necítí při tom bolest, ale ztrácí plachost. V žádném případě se tedy nejedná o jed v pravém slova smyslu.

Mýtů o deratizacích není nikdy dost

Předchozí výčet rozhodně není kompletní. Máte tipy na nějaké další mýty a polopravdy o hubení hlodavců? Pošlete mi je na e-mail adera@adera.cz, třeba z vašich tipů vznikne další zajímavý článek.

Aderaman šéfuje deratizacím ve společnosti Adera už pěkných pár let. Volný čas věnuje sepisování odborných článků a péči o spokojenost klientů z Prahy i středních Čech. Kontaktovat jej můžete na telefonu 608 823 309 či e-mailu adera@adera.cz.

Přidat komentář:

Váš e-mail nebude zveřejněný. Všechna políčka jsou povinná.*
*
*